Protokół dyplomatyczny i savoir-vivre w praktyce. Szkolenie z przyjęciem pokazowym
01 STY 2021

Dwudniowe szkolenie (17 h dydaktycznych) z przyjęciem pokazowym organizowanym w jednej z warszawskich restauracji. Obejmuje wykłady z elementami case studies i ćwiczeniami. Zajęcia oparte są na wieloletniej praktyce w Protokole Dyplomatycznym MSZ. W programie m.in.: pojęcie dyplomacji i protokołu dyplomatycznego, etykieta i dobre obyczaje, ustalanie pierwszeństwa czyli precedencja w praktyce, bilety wizytowe, spotkania i przyjęcia, nawiązywanie kontaktów, codzienny savoir-vivre, dress code, korespondencja służbowa, wizyty zagraniczne – przygotowanie i przebieg.

Protokół dyplomatyczny i savior-vivre w praktyce

Zapraszamy na szkolenie "Protokół dyplomatyczny i savoir-vivre w praktyce. Szkolenie z przyjęciem pokazowym".
Program szkolenia został opracowany przez wykładowców pracujących w Protokole Dyplomatycznym MSZ, na podstawie doświadczeń wynikających z wieloletniej praktyki oraz wnikliwych analiz potrzeb uczestników szkoleń, którzy na co dzień mają do czynienia z zagadnieniami dotyczącymi protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre w kontaktach służbowych.

Organizacja zajęć:
Intensywne, dwudniowe szkolenie (17 h dydaktycznych łącznie) realizowane w siedzibie PISM przy ul. Wareckiej 1a w Warszawie.

Termin najbliższego szkolenia: 14-15 czerwca 2023 r.

Prowadzący szkolenie:

Bogumiła Więcław
Ekspert ds. ceremoniału, Protokół Dyplomatyczny, Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH). W Ministerstwie Spraw Zagranicznych zajmowała szereg stanowisk związanych z protokołem dyplomatycznym, była m.in. Naczelnikiem Wydziału Przywilejów i Immunitetów Dyplomatycznych, przez sześć lat Wicedyrektorem Protokołu Dyplomatycznego. Wieloletnie doświadczenie dyplomatyczne zdobyła w polskich przedstawicielstwach dyplomatycznych w Finlandii, USA, Australii.  

Grzegorz Chmielewski
Wieloletni wicedyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ, współorganizował wiele wizyt najwyższego szczebla (w tym pielgrzymki papieskie) i uroczystości państwowych, organizował wizyty studyjne korpusu dyplomatycznego i pracowników administracji centralnej w poszczególnych województwach, pracował w Referacie Obsługi Protokolarnej Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

Opłata za udział: 1 590 zł od osoby (zw. z VAT)
Przy zgłoszeniach grupowych przez Pracodawców oferujemy rabaty.

Opłata obejmuje:

  • materiały szkoleniowe
  • catering podczas szkolenia
  • przejazd do restauracji
  • przyjęcie pokazowe w restauracji
  • certyfikat ukończenia szkolenia

Pierwszeństwo uczestniczenia w szkoleniu posiadają pracownicy administracji państwowej.

Dodatkowych informacji udzielają:

Dorota Nowakowska

tel. (22) 556 80 24

e-mail: nowakowska@pism.pl

Justyna Zwalińska

tel. (22) 556 80 42

e-mail: zwalinska@pism.pl