Deklaracja Dostępności

29.11.2019

Dostępność cyfrowa

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej serwisu internetowego Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Data publikacji strony internetowej: .

Data ostatniej istotnej aktualizacji: .

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  1. Nie wszystkie zdjęcia umieszczone na stronie mają tekst alternatywny.
  2. Niektóre elementy takie jak pola formularzy nie posiadają prawidłowo opisanych etykiet.
  3. Na niektórych elementach strony jest niewidoczny Focus.
  4. Niektóre strony nie posiadają prawidłowej struktury nagłówków.
  5. Część linków umieszczonych na stronie jest nieprawidłowo opisana.
  6. Poszczególne podstrony nie mają zdefiniowanych tytułów  

Plany likwidacji błędów dostępności cyfrowej: planujemy przed końcem 31 marca 2025 zlikwidować wszystkie błędy dostępności cyfrowej, o których mowa powyżej. 
Oświadczenie sporządzono dnia:
Data ostatniego przeglądu deklaracji: .
Deklarację sporządzono na podstawie zewnętrznego audytu eksperckiego.

Skróty klawiszowe: Nie zdefiniowano własnych skrótów klawiszowych.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Dane teleadresowe siedziby podmiotu to: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, ul. Warecka 1A, skrytka pocztowa 1010, 00-950 Warszawa, adres e-mail: pism@pism.pl, tel. +48 22 556 80 00, faks: +48 22 556 80 99.

Osobą kontaktową jest p. Agnieszka Lafita-Kopeć, kierownik Biura Informacji Publicznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, lafita-kopec@pism.pl.

Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 22 556 80 70. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, ul. Warecka 1A, 00-950 Warszawa.

Do budynku prowadzi jedno wejście od ul. Wareckiej. Obok wejścia znajduje się tablica informacyjna z nazwą Intsytu. Wejście bez schodów. Po wejściu do budynku po lewej stronie znajduje się recepcja. Dalsze wejście wymaga przekazania na recepcji informacji o celu przybycia.

Budynek nie posiada udogodnień dla osób niepełnosprawnych ani wind. Wejście na wyższe piętra tylko po schodach. Dla osób na wózkach, bez konieczności udzielenia pomocy przez osoby trzecie dostępny jest korytarz przy recepcji oraz czytelnia biblioteki Instytutu.

Instytut nie dysponuje własnymi miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Miejsca takie znajdują się w strefie płatnego parkowania na ul. Kubusia Puchatka oraz Wareckiej.

Do budynku i miejsc dostępnych dla osób z zewnątrz można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W Instytucie nie znajdują się tłumacze języka migowego, Instytut nie posiada dostępu do tłumacza języka migowego online.