Save the Date: Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie
29 KWI 2021
Ogłaszamy datę piątej edycji Forum Belwederskiego.
PISM

Forum Belwederskie jest corocznym wydarzeniem służącym dialogowi polsko-brytyjskiemu, mającym na celu wzmocnienie partnerstwa społecznego, gospodarczego i politycznego między obu krajami. Organizowane wspólnie przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych i Królewski Instytut Stosunków Międzynarodowych – Chatham House, gromadzi uczestników reprezentujących różne środowiska: społeczeństwo obywatelskie, politykę, biznes, środowisko akademickie i organizacje pozarządowe. Celem wydarzenia jest nie tylko dyskusja o bieżących relacjach polsko-brytyjskich, ale także znalezienie polskich i brytyjskich odpowiedzi na kluczowe wyzwania europejskie i globalne. Ze względu na pandemię COVID-19 piąta edycja Polsko-Brytyjskiego Forum Belwederskiego została przełożona z marca na 15–16 września 2021 r. Ze względu na ograniczenia dotyczące podróżowania i zgromadzeń publicznych oraz w celu zapewnienia wszystkim uczestnikom bezpieczeństwa, wydarzenie zostanie zorganizowane w formacie hybrydowym. Prelegenci wezmą w nim udział osobiście lub zdalnie, zaś pozostali uczestnicy – poprzez interaktywną platformę cyfrową. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby – pomimo koniecznych zmian formatu w związku z pandemią – Forum było interesujące i dostarczało intelektualnych inspiracji.

 

Uprzejmie prosimy o zarezerwowanie dat wirtualnego Forum Belwederskiego w dniach 15 września (po południu) i 16 września (rano) 2021.

Wkrótce będziemy publikować dalsze informacje dotyczące programu. W międzyczasie prosimy o obserwowanie nas na Twitterze: @Belvedere_Forum.