Prezentacja publikacji: Protokół Dyplomatyczny. Między tradycją a nowoczesnością
Początek spotkania: 09.03.2016, 00:00
Zakończenie spotkania: 09.03.2016, 00:00
Zakończenie spotkania: 09.03.2016, 00:00
9 marca 2016 r. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zorganizował prezentację publikacji: Protokół Dyplomatyczny. Między tradycją a nowoczesnością.
Gościem PISM będzie autor - Ambasador Tomasz Orłowski (Ambasador RP we
Włoszech i Republice San Marino). Spotkanie prowadził prof. dr. hab.
Włodzimierz Borodziej (Zakład Historii XX wieku, Instytut Historyczny
UW).
9 marca 2016 r. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zorganizował prezentację publikacji: Protokół Dyplomatyczny. Między tradycją a nowoczesnością. Gościem PISM będzie autor - Ambasador Tomasz Orłowski (Ambasador RP we Włoszech i Republice San Marino). Spotkanie prowadził prof. dr. hab. Włodzimierz Borodziej (Zakład Historii XX wieku, Instytut Historyczny UW).
Sugerowane hasztagi: #ProtokółDyplomatyczny
Sugerowane hasztagi: #ProtokółDyplomatyczny
PANELIŚCI:
Tomasz Orłowski (@Orlowski_MSZ)
Autor książki Protokół dyplomatyczny. Między tradycją a nowoczesnością, polski dyplomata, w latach 2007–2014 ambasador RP we Francji i Księstwie Monako, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, od 2015 ambasador RP we Włoszech i Republice San Marino
MODERATOR:
Prof. dr hab. Włodzimierz Borodziej
Redaktor naczelny serii Polskie Dokumenty Dyplomatyczne, Zakład Historii XX wieku, Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego
CZAS i MIEJSCE:
9 marca 2016 (środa) godz. 15:00-16:00
Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
ul. Warecka 1a, Warszawa
Język spotkania: polski
***
Książka Tomasza Orłowskiego – dyplomaty i ambasadora RP w Paryżu i Rzymie, wieloletniego szefa Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – adresowana jest do szerokiej rzeszy czytelników: zarówno profesjonalistów i studentów stosunków międzynarodowych oraz dyplomacji, jak i tych wszystkich, którzy zainteresowani są zasadami i regułami dobrego wychowania na co dzień. Protokół dyplomatyczny, ceremoniał i etykieta, wbrew rozpowszechnionej opinii, nie utrudniają życia, lecz je ułatwiają. Są praktyczną wskazówką, jak należy się zachować w sytuacja nietypowych, trudnych i nieprzewidywalnych. W ślad za autorem jednego z najstarszych zabytków polskiej poezji (Przecław Słota: O zachowaniu się przy stole) Orłowski podpowiada Czytelnikowi, na czym polega kultura w relacjach międzynarodowych i jak należy chronić godność państwa, a zarazem okazywać szacunek partnerom, budzić ich zaufanie i sympatię. Jest to kompendium wiedzy i doświadczenia szczególnie potrzebnych i przydatnych w czasach, gdy stosunki międzynarodowe przestały być domeną zawodowych dyplomatów, a stały się integralną częścią życia nas wszystkich, całego społeczeństwa.