Polski Instytut Spraw Międzynarodowych na XXII Targach Książki Historycznej w Warszawie
28.11.2013, 00:00
28.11.2013, 00:00
Podczas XXII Targów Książki Historycznej, które odbyły się w dniach 28 listopada – 1 grudnia 2013 roku w Arkadach Kubickiego pod Zamkiem Królewskim wydawnictwo PISM zaprezentowało miłośnikom książki historycznej nowości, bestsellery i serię Polskie Dokumenty Dyplomatyczne oraz czasopisma. Dla odwiedzających przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty, sięgające 50%. Gościem PISM podczas tegorocznej imprezy był dr Janusz Sibora. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable
Podczas XXII Targów Książki Historycznej, które odbyły się  w dniach 28 listopada – 1 grudnia 2013 roku w Arkadach Kubickiego pod Zamkiem Królewskim wydawnictwo PISM zaprezentowało miłośnikom książki historycznej nowości, bestsellery i serię Polskie Dokumenty Dyplomatyczne oraz czasopisma. Dla odwiedzających przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty, sięgające 50%. Gościem PISM podczas tegorocznej imprezy był dr Janusz Sibora.

Najnowszym dziełem Janusza Sibory, badacza dziejów dyplomacji, autora nagrodzonego Protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego II RP, jest Dyplomacja polska w I wojnie światowej. Autor spotkał się z czytelnikami w niedzielę o godzinie 13.30, w pałacu Pod Blachą i opowiedział o sztuce dyplomacji i kształtowaniu się polskiej służby dyplomatycznej u zarania II Rzeczpospolitej. W sobotę zaś podpisywał swoje książki na stoisku PISM.

Podczas targów zapraszaliśmy również do zapoznania się z innymi tegorocznymi nowościami – Historią państw bałtyckich Andresa Kasekampa, Zmieniając historię. Polityka zagraniczna Baracka Obamy Martina S. Indyka, Kennetha G. Lieberthala, Michaela E. O'Hanlona, a także kolejnym tomem serii Polskie Dokumenty Dyplomatyczne – poświęconym polskiej polityce zagranicznej w 1941 roku.

Na stoisku PISM nie zabrakło takich pozycji, jak Pokój ryski 1921 roku i kształtowanie się międzywojennej Europy Wschodniej Jerzego Borzęckiego, Białe plamy – czarne plamy. Sprawy trudne w relacjach polsko-rosyjskich (1918–2008) oraz serii historycznej, w której wydano między innymi Udział Słowacji w agresji na Polskę w 1939 roku Igora Baki, Hołodomor 1932–1933. Wielki Głód na Ukrainie w dokumentach polskiej dyplomacji i wywiadu Jana Jacka Bruskiego i Między Berlinem a Moskwą. Stosunki niemiecko-sowieckie 1939–1941 Sławomira Dębskiego.