PISM partnerem Warsaw Security Forum
08 LIS 2017
Miło nam poinformować, że Polski Instytut Spraw Międzynarodowych jest partnerem IV edycji Warszawskiego Forum Bezpieczeństwa (Warsaw Security Forum).
Miło nam poinformować, że Polski Instytut Spraw Międzynarodowych jest  partnerem IV edycji Warszawskiego Forum Bezpieczeństwa (Warsaw Security Forum), które odbędzie się 8-9 listopada 2017. Jest to coroczna platforma dla prezydentów, premierów, ministrów, wojskowych oraz ekspertów do prowadzenia dialogu i wymiany doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa zarówno militarnego, jak i pozamilitarnego, oraz obronności. 

Dyskutowane są kwestie m.in. współczesnej wojny informacyjnej, bezpieczeństwa energetycznego, cyberbezpieczeństwa czy wykorzystywania czynników ekonomicznych lub politycznych do podważania fundamentów pokoju i stabilności Zachodu. Wśród tematów tegorocznej agendy znalazły się m.in. kwestie dotyczące cyberbezpieczeństwa, problematyki bezpieczeństwa i obronności Unii Europejskiej w 60-lecie Traktatów Rzymskich czy też roli kobiet w procesie pokojowym i bezpieczeństwa.

Analitycy PISM wystąpią w dwóch panelach dyskusyjnych, które odbędą się 9 listopada:
  • One Belt - One Road and beyond: China's Relations with  the European Union
  • The Fall of ISIS and Jihadist Terrorism in Europe: Is There a Connection?
Cały program wydarzenia dostępny jest pod adresem: https://warsawsecurityforum.org/agenda/