PISM partnerem Security Jam 2014 największej debaty online poświęconej bezpieczeństwu
14.10.2014, 00:00
14.10.2014, 00:00
Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zaprasza do udziału w Security Jam 2014, współorganizowanej przez PISM debaty online, która odbędzie się 14-16 października 2014 r. Będzie to wyjątkowa okazja do podzielenia się opinią nt. kluczowych zagadnień bezpieczeństwa międzynarodowego z tysiącami ekspertów z całego świata.
Fot. NATO
Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zaprasza do udziału w Security Jam 2014, współorganizowanej przez PISM debaty online, która odbędzie się  14-16 października 2014 r. Będzie to wyjątkowa okazja do podzielenia się opinią nt. kluczowych zagadnień bezpieczeństwa międzynarodowego z tysiącami ekspertów z całego świata.

Security Jam 2014 to trwająca nieustannie przez ponad 54 godziny ogólnoświatowa dyskusja internetowa z udziałem przedstawicieli rządów, wojska, instytucji międzynarodowych, przemysłu, organizacji pozarządowych, mediów, think-tanków i ośrodków akademickich.

Uczestnictwo w Security Jam pozwoli nie tylko na swobodną wymianę poglądów na temat bezpieczeństwa, ale również na wywarcie realnego wpływu na decyzje podejmowane na najwyższym szczeblu: użytkownicy wybiorą 10 rekomendacji, które zostaną przedstawione nowemu kierownictwu UE i NATO  oraz dostarczone w formie raportu tysiącom decydentów z sektora publicznego i prywatnego.   

W ramach partnerstwa z Security Jam, eksperci PISM poprowadzą debatę na forum pt.: Rola NATO w perspektywie roku 2025.
Tematami przewodnimi pozostałych 5 działów dyskusyjnych będą: Nowy układ sił na świecie, Unia Europejska jako globalny aktor w dziedzinie bezpieczeństwa, Bezpieczeństwo i obrona w cyberprzestrzeni, Studium przypadku – Ukraina i Rosja oraz Studium przypadku – Syria.

Na każdym z forów głos zabiorą także VIP Jammers, wysokiej rangi goście specjalni, m.in. naczelny dowódca sił NATO w Europie Generał Philip M. Breedlove czy przewodnicząca Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony w Parlamencie Europejskim Anna Fotyga.

W dwóch poprzednich edycjach Security Jam wzięło udział około 4 tysięcy uczestników z ponad 120 krajów. Aby dołączyć do dyskusji w tym roku, należy uprzednio zarejestrować się tutaj.

Zapraszamy do zabrania głosu!