Szkolenia

Najbliższe szkolenia

Studium Polityki Zagranicznej

Program rocznego Studium przygotowany jest przede wszystkim z myślą o rozwoju zawodowym pracowników administracji publicznej zajmujących się problematyką międzynarodową. Wykładowcami są wysocy urzędnicy państwowi, dyplomaci, eksperci oraz dziennikarze. Zajęcia odbywają się w cyklu weekendowym (raz w miesiącu), przez dziewięć miesięcy (łącznie 180h dydaktycznych)

Trwa rekrutacja na XXIV edycję Studium X.2019/VI/2020 !

Zgłoszenia przyjmujemy do: 31.10.2019

Koszt udziału: 4 900 zł zw z VAT

Możliwa płatność w ratach

***

Specjalistyczne warsztaty języka angielskiego - Formal Writing

 Sześć spotkań (2 x 1,5h) w soboty. Podczas kursu uczestnicy nauczą się pisać różnego rodzaju teksty w języku angielskim.

Najbliższe szkolenie: od 30 listopada 2019

Koszt udziału w szkoleniu: 850 zł zw. z VAT

***

Protokół dyplomatyczny i savoir-vivre w praktyce – szkolenie z przyjęciem pokazowym

Szkolenie dwudniowe (16h dydaktycznych) z zasiadanym przyjęciem pokazowym prowadzone w formie wykładu z elementami case studies i ćwiczeniami, opartego na wieloletniej praktyce w Protokole Dyplomatycznym MSZ. W programie m.in.: W programie m.in. pojęcie dyplomacji i protokołu dyplomatycznego, etykieta i dobre obyczaje, ustalanie pierwszeństwa czyli precedencja w praktyce, bilety wizytowe, spotkania i przyjęcia, nawiązywanie kontaktów, codzienny savoir-vivre, dress code, korespondencja służbowa, wizyty zagraniczne – przygotowanie i przebieg.

Najbliższe szkolenie w dniach: 18-19 lutego 2020

Koszt udziału w szkoleniu: 1 490 zł zw. z VAT

Przy grupowych zgłoszeniach przez Pracodawców oferujemy rabaty.

***

Etykieta urzędnicza z elementami protokołu dyplomatycznego

Szkolenie jednodniowe (8h dydaktycznych), skondensowana wiedza na temat etykiety i protokołu dyplomatycznego w urzędzie.

Najbliższe szkolenie w dniu: 28 stycznia 2020

Koszt udziału w szkoleniu: 790 zł zw. z VAT

Przy grupowych zgłoszeniach przez Pracodawców oferujemy rabaty.

***

Negocjacje i myślenie strategiczne we współpracy międzynarodowej

Szkolenie dwudniowe (16h dydaktycznych) prowadzone wg autorskiego programu przez prof. Marek Szopę - specjalistę w zakresie twórczego myślenia i lateralnych technik rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji w oparciu o teorię gier, autora oryginalnych gier symulacyjnych realizowanych w instytucjach gospodarczych. W programie m.in.: techniki, taktyki i triki negocjacyjne - różnice międzynarodowe, liczne gry i quizy negocjacyjne, w tym rejestrowane kamerą.

Koszt udziału w szkoleniu: 1 290 zł zw. z VAT

Przy grupowych zgłoszeniach przez Pracodawców oferujemy rabaty.

***

Różnice kulturowe w kontaktach międzynarodowych

Szkolenie dwudniowe (16h dydaktycznych) prowadzone przez wybitnych ekspertów i wieloletnich szefów placówek dyplomatycznych.

 W programie wstęp do różnic kulturowych oraz trzy bloki tematyczne dotyczące specyfiki kontaktów z przedstawicielami takich kręgów kulturowych jak: Bliski Wschód, Azja ze szczególnym uwzględnieniem Chin, Rosja i kraje postsowieckie. 

Najbliższe szkolenie w dniach: 28-29 listopada 2019

Pozostałe szkolenia

Warsztaty Współpracy Międzynarodowej

Warsztaty mają na celu kompleksowy rozwój kompetencji miękkich osób zajmujących się współpracą międzynarodową w obliczu nowych wyzwań na arenie międzynarodowej. Są zestawem narzędzi dla osób mających już podstawy teoretyczne, pracowników administracji publicznej, absolwentów  stosunków międzynarodowych, dyplomacji  i kierunków pokrewnych. Zajęcia odbywają się w cyklu weekendowym (raz w miesiącu), przez cztery miesiące (łącznie 64 godziny dydaktyczne)

marzec-czerwiec 2020

Specjalistyczne warsztaty języka angielskiego

Szkolenia weekendowe, 6 spotkań w kolejne soboty (łącznie 24 godziny dydaktyczne), prowadzone wg autorskiego programu przez lektorów współpracujących m.in. z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Akademią Dyplomatyczną MSZ czy Krajową Szkołą Administracji Publicznej. Przykładowe tematy warsztatów: Formal Writing, Successful Presentations, The English of International Affairs and Diplomacy, Global Issues, The World Today.

Wystąpienia publiczne, wizerunek i prezentacje

Szkolenie dwudniowe (16h dydaktycznych) prowadzone przez Anetę Wronę, byłą Rzecznik Prasową i Dyrektor Marketingu TVP. W programie m.in. praca z głosem i storytelling, błędy językowe, mowa ciała, style społeczne, praca z Power Pointem, minimalizowanie stresu i tremy, a następnie prezentacje Uczestników na forum i ich omówienie.

Skuteczna komunikacja w mediach społecznościowych - dla instytucji międzynarodowych i osób publicznych

Szkolenie jednodniowe (8h dydaktycznych) prowadzone przez Rafała Cieślaka, przez siedem lat Head of Social&Multimedia w Wirtualnej Polsce. W programie zajęcia wykładowe nt. komunikacji społecznej i social media jako elementu budowania wizerunku instytucji w kraju i w środowisku międzynarodowym a następnie przygotowanie własnej strategii dla wylosowanej instytucji/osoby publicznej oraz jej obrona.

 

Szkolenia na zamówienie

Każde ze szkoleń otwartych oraz inne szkolenia z zakresu stosunków międzynarodowych i dyplomacji realizujemy na zamówienie dla administracji publicznej.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji bardzo prosimy o kontakt:

Biuro Szkoleń PISM

ul. Warecka 1a, 00-950 Warszawa

nr konta: 54 1130 1017 0020 1235 5620 0022

e-mail: szkolenia@pism.pl

 

Justyna Zwalińska

Kierownik Biura Szkoleń

e-mail: zwalinska@pism.pl

tel. 22 556 80 42, 22 556 80 00